Hiába vártad mégsem vetíti nálatok a közeli mozi a Fűrész 3D-t? Ennek egyik oka az lehet, hogy pár napja a tisztelt Korhatár Bizottság úgy döntött, hogy az V-ös kategóriába sorolja a horror franchise utolsó részét (ide kattintva olvasható el a besorolási szempontrendszer). A szériában a negyedik és a hatodik része esetében is így döntött a Bizottság, legutóbb pedig a Mártírok francia horror részesült eme kivételes “ajándékban”.
A Fűrész IV az extrém erőszakos besorolás miatt csak egy-két budapesti moziban volt látható, a hatodik felvonást sem játszották rengeteg helyen, a hetediket azonban már több moziban vetítik (talán azért mert a 3D miatt többet kérnek el egy jegy áráért és egy népszerű franchise utolsó darabja).
Régebben az V. kategóriába sorolt produkciókat 25 %-os kulturális járulékkal sújtották, tehát a film bevételének a negyedét az államnak kell befizetni. Alap esetben ez a járulék csak 3 % volt.
Dennis Iliadis 2004-ben jelentkezett a Hardcore krimi-drámával, majd rábízták Wes Craven 1972-ben bemutatott horrorjának a feldolgozását. 
A Pajiba nem éppen megbízható információkat szállító oldal néhány részletet közölt a Wolverine 2-vel kapcsolatban, azonban a cikk nem sokáig szerepelt a honlapon, mivel a Fox stúdió kérésére törölték a hírt.

