Mert franciául minden sokkal okosabbnak hangzik.
via /Film
Jeremy Renner megalapította saját produkciós cégét (biztosan nincs elég Hollywoodban), aminek a The Combine nevet adta és az első filmek egyike a legendás színészről, Steve McQueenről szólna. McQueen több klasszikussá vált alkotásban játszott, látható volt A pokoli toronyban, a San Franciscó-i zsaruban, a Pillangóban és A hét mesterlövészben. Háromszor nősült, 1980-ban hunyt el rákban.
A forgatókönyvet James Gray írja Marshall Terrill Portrait of an American Rebel és a The Life and Legend of a Hollywood Icon könyvei alapján. Gray a rendezést is bevállalta, még az is elképzelhető, hogy Joaquin Phoenix-et is a fedélzetre hozza, hiszen előző három filmjében – a Két szeretőben (Two Lovers), Az éjszaka uraiban (We Own the Night) és A bűn állomásaiban (The Yard) is benne volt. McQueent maga Renner fogja játszani,
és a rendezői teendőket is ellátja, Renner fogja játszani a főszerepet, egyelőre el van halmozva munkákkal, így nem tudni, hogy mikor látnak hozzá a forgatáshoz.
Az első előzetes megmutatta, hogy mire leltek rá az amerikaiak évtizedekkel ezelőtt a Holdon. Az ezt követő tv spotok megmutatták, hogy Michael Bay ismét hozza a formáját, lassítások és akciók mindenütt. Bay bá’ ezúttal nagyobb hatásfokra kapcsolhatott, minden reggel vígan dörzsölhette össze tenyerét és elgondolkodhatott, hogy vajon mit pusztítson most el. Ugyanis ezúttal nem Megatron lesz a fő probléma, úgy tűnik, hogy az Álcák fő vezére csak egy amolyan bemelegítés volt, mert megjön Sokkoló és a többi gonosz robot. Pofás kis inváziónak nézünk elébe, Optimuséknak lesz dolga rendesen. Az ígéretek szerint hagyják a másodikban elsütögetett hülye, óvodás poénokat és egy komorabb alkotást hoztak össze. Ezt elhiszi a rengeteg csalódott ember? Mert végső soron nem az érdekli a tömeget, hogy Megan Fox vagy Rosie Huntington-Whiteley domborít benne.
Vin Diesel túl keményen fogja kislányát
Úgy érzi Vin Diesel, túl szigorú apa, és ezért néha lelkiismeret-furdalása van. Kislánya, a hároméves Hania például alig ehet édességet, és mindig bukósisakot kell viselnie, ha apukája biciklizni viszi, pedig azt borzasztóan utálja. – Biztos sokan úgy gondolják, rátelepszem a gyerekre, és bevallom, néha még nekem is ez az érzésem – vallja be az akciósztár. – De hát mit csináljak, ha a legjobbat akarom neki? Imádja például az édességet, különösen a gumicukrot, ami szerintem kilencven százalékban kőolajszármazékokból meg festékből készül, úgyhogy ha meglátom, már veszem is ki a kezéből. Persze nem örül neki, hiába magyarázom, hogy egészségtelen, és egyen helyette gyümölcsöt. A bukósisak-dolgot is minden alkalommal újra kell tárgyalni vele, ahányszor csak ráadom. Tényleg úgy néz ki benne, mint egy földönkívüli, pláne, mert nagyon csúnyán néz rám a pereme alól. Már most igaz nő, tudja, hogy mi áll jól neki, és a sisak esztétikai szempontból tényleg nem neki való.
Vin Dieselt legközelebb a Halálos iramban-sorozat ötödik részében láthatjuk: a Halálos iram: Ötödik sebességben egy brazil dorgbáróval húz ujjat, miközben különleges ügynökök csapata is üldözi.
(Fast Five – hazai bemutató: 2011. május 5.)
Az LA Times néhány hete azt írta, hogy az Universal szerezte meg a Troll Hunter remake jogait, azonban a norvég mockumentary rendezője, Andre Ovredal ezt megcáfolta. A Bloody Disgusting oldalnak elárulta, hogy máshol fog elkészülni a remake, de azt nem tette közzé, hogy hol, csak azt jegyezte meg, hogy egy igazán fantasztikus cégről van szó. Reméli, hogy mihamarabb alá tudják írni a szerződést.
Arra a kérdésre, hogy vajon saját maga vezényli-e le a feldolgozást a következő választ adta “Nem hiszem, mivel valami más műfajban akarom magam kipróbálni. Úgy értem, hogy talán visszatérek még ehhez a témához, de egy jó darabig biztosan nem. Egyelőre egy másik filmet fogok elkészíteni, lehetséges, hogy egy nap majd megcsinálom a Troll Hunter remake-et, ha esetleg nem találtak hozzá megfelelő rendezőt. Nem tudom…Nem szeretném, hogy a következő művem egy újabb mockumentary legyen és jelenleg ezt tartom szem előtt.”
Ovredal a lehetséges folytatásról is beszélt. “Norvégiában folytatás láz van. Az emberek olyan üzeneteket küldenek nekem a Facebookon, hogy ‘Mi van a második résszel? Na, jöjjön már’. Úgy gondolom, hogy van még jó néhány troll faj, amelyeket nem mutattunk még be.” Ovredal jelenleg Chris Columbusszal dolgozik egy szörnyes vígjátékon, a producer Columbus lenne, a történetről pedig csak annyit mondtak, hogy a Szörnyecskék és a Men in Black ötvözete lesz.
Még tavaly júliusban esett arról szó, hogy Brett Ratner újra elhozza Herkulest a vásznakra. Azonban a rendező időközben más produkción kezdett munkálkodni, hagyta a fenébe a görög hőst, legalábbis egy darabig. Ám Ratner ismét közelébe került a figurához, de ezúttal egy teljesen más produkciót nézett ki magának, ez pedig a Hercules: The Tharcian Wars című alkotás és az MGM háza táján szeretnék összehozni a filmet. A tervezet Steve Moore képregényén alapszik, amiből Ryan Condal rittyentett forgatókönyvet.
Jó 3200 évvel ezelőtt egy meggyötört férfi rótta útját, aki se isten, sem ember nem volt. A neve Herkules, Zeusz fia és ezért világéletében csak szenvedett. Letudta a 12 küldetését, elvesztette családját, hátat fordított az isteneknek és csak a véres csaták nyújtottak vigaszt számára. Az évek alatt hat hozzá hasonló lélekkel hozta össze sors, soha nem kérdezték egymást, hogy merre tartanak vagy hogy kiért harcolnak, csak azt, hogy mi lesz a fizetség. A zsoldossá lett legényeket Trákia királya kéri fel, hogy képezzék ki embereit a világ legütősebb hadseregévé. Ekkor eszmélnek csak rá, hogy hova is süllyedtek, mivé lettek és nagy árat kell fizetniük, hogy jóvátegyék bűneiket.
Carlos Saldhana a Blue Sky Rio előtti 5 animációs filmjéből 4-et készített és az új alkotásuk esetében már csak a helyszín miatt is értelemszerűen őt választották ki a rendezésre. A direktor ugyanis brazil és ki más tudta volna jobban elkészíteni ezt a művet, mint egy olyan jóember, aki ismerős azon a vidéken. Saldhana pedig örülhetett, hiszen ezzel tiszteleghetett Rio de Janiero előtt és a környező vidéket is bemutathatta. Láthatjuk a Krisztus-szobrot, a Copacabanát, de a színpompázatos karnevált sem hagyta ki, ezen túlmenően a város környékén található erdőbe is elkalauzolja a nézőt. A történet központi szereplője Azúr, az arapapagáj, aki élete nagy részét egy hideg minnesotai városkában élte. Linda nem csak a gazdája, hanem a legjobb barátja is. Együtt nyitják a könyvesboltot és együtt isszák a meleg kávét is, minden rendben folyik. Egyszer csak betoppan egy férfi, aki elmondja, hogy a kék arapapagájból már csak kettő létezik, az egyik Azúr, a másik Brazíliában található és jó lenne, ha összehoznák őket, így fennmaradna a faj. A helyszínen azonban némi bonyodalom támad, mivel a madarakat ellopják, Azúr pedig élete kalandjába csöppen és merőben szokatlan eddigi életéhez képest. A mostanság készülő animációs filmek egy része már nem csak a felnőttek gyermeki énjét célozza meg, hanem egyik-másik már úgymond nekik készül (pl. Rango, Toy Story 3), azonban a Rio inkább a fiatalabb korosztályt lőtte be magának. Az elején még úgy tűnik, hogy valamivel komolyabb művet fogunk kapni, de végül csak maradtak a biztonságosnak vélt talajon. A Blue Sky nem mert újítani, maradt a jól bevált dolgoknál, pedig jó lett volna, ha valami újat is képes bemutatni ennyi sikerrel és produkcióval a háta mögött. Ez nem is lenne annyira nagy probléma, ám a játékidő alatt néhol (úgy középtájon) leül a cselekmény és akad néhány unalmasabb momentum. A negatív figurát nem tudják eléggé megutáltatni velünk, viszont a mellékszerepekben akad jó néhány vicces figura (a legjobb Rafael), de nem mindegyikük kap elég teret, a nyáladzó kutyuli pedig valahogy erőltetettnek tűnik. Saldhana végső soron szórakoztató animációs filmet készített, amely lehetett volna jobb is, erőteljesebb, így viszont csak 70 %-ot érdemel. Legalább kétszer tűnik úgy, hogy rá fognak zendíteni a Riszálom úgyis-úgyis klasszikusra, de aztán mégis mást hallhatunk.
Büdzsé: 90 millió dollár
Eddigi amerikai bevétel: 86 millió dollár
Eddigi összbevétel: 300 millió dollár
Szinkronos előzetes erre.
Milyen posztert képzeltünk el Lars von Trier következő filmjéhez? Az biztos volt, hogy nem egy túlcsicsázott valamivel fognak előrukkolni. S lőn, egyszerű poszter, pont olyan, amit von Triertől várt az ember. A filmben a Melancholia bolygó tart a Föld felé, a történések pedig egy esküvő körül zajlanak. A planéta be fog csapódni, de én azért még mindig azt mondom, hogy nem úgy, ahogy azt vártuk. Talán a fenyegető veszély mást jelent, máshogy kell értelmezni. Majd kiderül.

Az Instant Karma élőszereplős/CGI filmet régóta tervezgetik, több, mint egy évtizede kering Hollywoodban. Először a DreamWorks próbált vele kezdeni valamit, majd az Universalhoz került a projekt, ezt követően a New Line-nál landolt. Itt majdnem lett is valami belőle, a főszereplők hangját többek között Dwayne Johnson, Pierce Brosnan Gene Wilder és Mira Sorvino kölcsönözték volna. Végül a Sony animációs részlegén pihent le a tervezet és úgy tűnik, hogy ők meg is fogják valósítani.
A történet középpontjában egy széftörő áll, aki egy halálközeli élmény után egy légy testében reinkarnálódik Később egyre feljebb jut a táplálkozási láncban, előbb béka, majd mosómedve, később kutya lesz belőle. Rájön, hogy csak lehet ismét ember, ha elnyeri annak a nőnek a szívét, akit szeret és felhagy a bűnözői élettel.
A forgatókönyvet Paul Hernandez, a Szuperhős felsőtagozat (Sky High) írója körmölte le és a rendezést is bevállalta. A producerek Terry Rossio és Ted Elliott lesznek.
A Marvel képregényfilmjét egy nappal hamarabb láthatjuk az amcsiknál és Amanda Seyfried duplán támad.
Thor: A Vasember után a Marvel a Thort is saját maga hozta össze, a főszereplőt Chris Hemsworth játssza, aki arrogáns viselkedése és meggondolatlan cselekedetei miatt apja száműzi a Földre.
Ma mutatják be itthon a Thort, ennek örömére nézzétek meg az alábbi előzetest. No nem a Marvel-féle Thorról van szó, ez a produkció az Asylum boszorkánykonyhájában készült. Richard Grieco játssza Lokit, aki megsemmisíti Valhallát, majd a Földön kezd pusztítani. Az armageddont egy ifjú hős (Cody Deal) tudja csak megakadályozni. Vajon sikerül neki?
Az Asylum semmi meglepővel nem fog szolgálni, ugyanolyan effektekkek és színészi játékkal kedveskedik a rajongóinak, mint eddig. Patricia Velásquez is felbukkan, aki valószínűleg arra hivatott, ha a trükkök nem kápráztatják el a közönséget, akkor legalább egy amazon harcoslány vonalain időzzön el a férfiközönség szeme, míg a nők Deal bicepszeit hümmöghetnek egy sort. Velásquezt leginkább a Múmia franchise-ból ismerhetjük, ahol Anck-Su-Namunt játszotta.
Ha a forgalmazó még nem talált megfelelő címet, akkor javasolnám a következőt: Olcsó János, a szuperhős.
Sajtóhír: Egy elszánt huszonéves fiatalokból álló csapat egy évvel ezelőtt föltette magában a kérdést: vajon vagány-e a vers napjainkban. Egyáltalán a vers érdekel-e ma valakit és hol vannak azok, akik ma verset írnak, és verset olvasnak?
2010. április 11-én, a költészet napján három generáció színészeit kérték föl, hogy vegyenek részt egy kísérletben. A színészek három helyszínen (hajnali metró, nappali sétálóutca, éjszakai szórakozóhely) mondtak verset az utca emberének, amit egy stáb rögzített. Az elkészült anyag 2010 tavaszán végül mégsem került publikálásra, mert az alkotók akkor úgy érezték, hogy ennél mélyebbre kell ásniuk, ha választ akarnak kapni a feltett kérdéseikre.