Bruce Willis kevés sikeres filmet tudott felmutatni mostanában, de Warren Ellis brutalitását és keménységét teljesen kiherélő Red képregényfilm korrekt eredményt produkált (közel 200 millió dolláros bevétel világszerte). A folytatás jó ideje a levegőben lóg, a bemutatót 2013 augusztus 2-ra időzítették, illetve néhány hete az napvilágot látott, hogy Dean Parisot, a Galaxy Quest alkotója dirigálhatja le a második részt.
A Summit mai közleményéből az is kiderül, hogy a nyuggerkommandó néhány tagja visszatér. Nem csak Willis, hanem John Malkovich és Helen Mirren jelenlétére is számíthatunk, Mary-Louise Parker szintén mellettük lohol. Az új arcok között lesz Catherine Zeta-Jones és Lee Byung-Hun is, bár egyelőre nem ismeretes, hogy szövetségesek vagy ellenfelek lesznek. A cselekmény Európában játszódik, az öreg kontinensen fognak akciózni Willisék, ahol egy teljesen új fenyegetéssel néznek szembe.
A Lionsgate fejese, Erik Feig a következőket mondta: “A Red forgatása során nagyszerűen éreztük magunkat és csodálatos volt látni együtt a szereplőgárdát – ráadásul a nézők is elégedettek voltak: 200 millió dollárt hozott az alkotás és az házimozis forgalmazásban a tavalyi év egyik legnagyobb eredményét produkálta. Alig várjuk, hogy újra együtt láthassuk a csapatot, adunk melléjük néhány új barátot és megmutathatják, hogy még nem járt el felettük az idő.”