Észak-Amerikában jövő év január 21-én mutatják be a Don’t Be Afraid of the Dark horror feldolgozását, a forgatókönyvet Matthew Robbins és Guillermo Del Toro írta, utóbbi producerként is felügyelte a projekt elkészülését. Az eredeti művet 1973-ban mutatták be a televízióban és hamar klasszikussá vált (bár errefelé talán csak kevesen hallottak róla). A történet szerint egy fiatal lány (Bailee Madison) apjához (Guy Pearce) és annak barátnőjéhez (Katie Holmes) költözik. Nem telik el sok idő és felfedezi, hogy az alagsorban különféle lények élnek.
Abbahagyják a Fűrész szériát? Egyelőre biztos, a hetedik lesz az utolsó és 3D-ben fognak szakadni a testrészek és fröcsögni a vér. De vajon meddig hagyják parlagon a franchise-t? Előbb-utóbb biztosan előveszik, mondván, hogy van egy olyan történetük, hogy azt egyszerűen bűn lenne nem megfilmesíteni, egyébként pedig nem lennék meglepve, ha pár év múlva jönne egy remake, esetleg egy előzményfilm. Már a The Collectort is eredetileg előzménynek szánták, csak elvetették az ötletet.
A hetedik részt Kevin Greutert rendezte, a főbb szerepekben Sean Patrick Flanery, Cary Elwes és Tobin Bell lesz látható, a történet szerint a Jigsaw játékait túlélők összefognak és egy olyan férfit akarnak vezetőjüknek, aki olyan dolgok tudója, amelyek a terror új hullámát indítanák el.
Tegnap láthattátok a Faster akciófilm előzetesét, most a posztert is közzétették. A filmben Dwayne Johnson bosszút akar állni testvére halála miatt. Johnson jelenleg a Fast Five munkálatain vesz részt, aztán nem a vígjátékok felé veszi az irányt, hanem marad az akciónál a Protection film kedvéért.
Gyerekkorotokban számos alkalommal mesélhették el Nektek a Jancsi és Juliska történetét. A testvérpár az erdőben a gonosz boszorkány mézeskalács házikójába kerül, ahol túljárnak a banya eszén, így helyettük a vén csúfság kerül a kemencébe. Miért is regélnék el ebben a formában újra ezt a sztorit, úgyis ismeri már unásig mindenki a klasszikus mesét!? A The Institute produkciós cég bejelentette, hogy elkészítik a történet új változatát. A vállalat egyik társalapítója Michael Bay, így nem meglepő, hogy az elképzelés szerint egy akcióorientált 3D-s Jancsi és Juliska filmet készítenek rengeteg speciális effekttel megspékelve és a német mitológiában ismert lények is lesznek benne. 2011-ben kezdenének hozzá a forgatáshoz Németországban, alább látható a teaser poszter, ami kissé megtévesztő, mivel úgy tűnik, mintha egy animációs filmről lenne szó. Érdekesség, hogy nem csak ez az egy Jancsi és Juliska produkció lesz a közeljövőben, Tommy Wirkola, a Náci zombik rendezője az original mese folytatásán ügyködik, amiben a testvérek boszorkányvadászok lesznek.
Pár napja került ki az Alkonyat paródiájának az előzetese (erre megtekinthető), a produkciót Jason Friedberg és Aaron Seltzer rendezte. A duó felelős a Csajozós filmért (Date Movie) és a Spárta a köbön (Meet the Spartans) alkotásért, ha valakinek ezek tetszettek, akkor a Vampires Suck-on is jól fog szórakozni, a többiek pedig maximum abban reménykedhetnek, hogy Friedberg és Seltzer végre összekapta magát.
Zakatol a Red marketingje, az előzetes után sorba érkeznek a karakter poszterek, Nemrég Morgan Freeman is kapott egy külön posztert, ma pedig Mary-Louise Parker és Karl Urban rákerült egy vörös plakátra.
Bruce Willis és Helen Mirren utánJohn Malkovich is kapott egy külön Red karakter posztert, számítani lehet rá, hogy szép sorban érkezik a többi is, tehát Morgan Freeman és Mary-Louise Parker is vörösben fog pompázni.
A legutóbbi Machete karakter posztereknél kimaradt Lindsay Lohan karaktere, sőt az új előzetesben sem volt jelen, talán a színésznő börtönbütetése miatt maradt ki ezekből. Ám most befutott Lohan külön posztere is, úgy tűnik a készítők csak nem vágják ki őt a kész filmből. Az egykor szebb napokat látott hölgyemény egy nagy fegyverkedvelő fog megformálni a filmben, mint látható elég szép nagy ágyúja lesz.
M. Night Shyamalan új filmje, Az utolsó léghajlító dübörög az amerikai mozikban, hozzánk még nem érkezett meg a fantasy. A rendezőtől idén nem csak ezt az egy alkotást láthatjuk, a Devil misztikus thrillert ugyan nem ő dirigálta, de a sztorit saját maga ötlötte ki és többen ki is emelték, hogy Shyamalan a fejlődés jeleit mutatja, mivel képes volt másra bízni, hogy a történetét más vigye a vászonra. A Karantén rendezői kezébe adta a gyeplőt, Jack Erick Dowdle és Drew Dowdle irányításával zajlottak a munkálatok. A Devil a Night Chronicles franchise első darabja lesz, elvileg egy trilógiát terveznek ennek keretein belül, ám úgy gondolom, ha nagyon megy a szekér, akkor jönnek a további részek. A film nagy rész egy liftben játszódik, amely bedöglik, a probléma az, hogy 5 ember is bennragad, a Karantén rendezői már bebizonyították, hogy korrekt módon képesek voltak lemásolni a [REC]-et, de most nem remake-ről van szó és bizony bele kellett adniuk apait-anyait, hogy a néző is átérezze a szereplők helyzetét, a klausztrofób környezetet és a feszültséget is meg kellett teremteniük, e nélkül fabatkát sem ér az egész.
Zack Snyder eddig R kategóriás alkotásokat készített, most azonban a fiatalabb korosztályt is célba vette, az Őrzők legendájában a főhős egy bagoly, akit elrabolnak, majd megszökik és beáll abba a csapatba, amely a gonosz madarak legyőzésére szerveződött. Nem kell megijedni, Snyder ezután visszatér az R besorolású területre, jövőre a Sucker Punch -csal jelentkezik, amiben a főszereplők csajok lesznek.
A Red előzetese megmutatta, hogy még véletlenül se számítsunk arra, hogy Warren Ellis kőkemény és véres képregényét hasonlóképpen látjuk viszont a vásznakon. Láthatóan humorosabb irányba tolták el a produkciót és a főhős társakat is kapott. A történet egy nyugdíjas bérgyilkosról szól, akit ki akarnak nyírni, ám a férfi túléli és megkeresi régi társait, hogy együtt vészeljék át a nehéz napokat. Bruce Willis játssza a főszereplőt, mellette többek között Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Morgan Freeman, John Malkovich tűnik fel. Robert Schwentke filmjét október 15-én mutatják be Észak-Amerikában.
Update: Megérkezett Helen Mirren karakterposztere.
Egy szép nagy méretű Avatar poszter boldog tulajdonosa vagyok, itt porosodik már néhány hónapja, mivel sajnálatosan nem tudom sehova se kirakni, maximum a plafonra férne el. Úgy gondolom, hogy más is boldogan birtokolná ezt a 2 m x 1,5 m -es posztert, ezért hát azé lesz, aki a 150. hozzászólást ejti ebben a posztban. A frissen regisztráltak nem vehetnek részt a játékban és egyvalaki nem írhat egymás után két hozzászólást (hiszen akárki írhatna egymás után 100-200 megjegyzést), de az illető egy másik komment után újra beszélhet. Oh és a nyeremény így néz ki, csak egy nagy fél kék fej