Mark Millar képregényei alapján készült a Wanted és a Kick-Ass mozifilm, mindkettő korrekt eredményt hozott a mozikban és a folytatást is betervezték. Idén jelent meg Millar új műve a Nemesis és már tavaly szóba került, hogy ne csak rajzolt formában lehessen látni, olvasni, hanem egy hollywoodi produkciót is szeretnének összehozni belőle. A Nemesis központi figurája egy milliárdos, aki Bruce Wayne tökéletes ellentéte, vagyonát nem arra használja, hogy a bűnt üldözze, hanem gonosztevővé válik és rögtön az első számban eltéríti az Air Force One-t. A filmverzió mögé Tony Scott állt be producerként, a rendezői teendőket más fogja ellátni. Millar Sam Raimit vagy Guy Ritchiet szerette volna meggyőzni, ám mindkét direktor eléggé elfoglalt mostanában, nem valószínű, hogy ők irányíthatják a munkálatokat a forgatáson.
A képregény egyébként nem sikerült túl jól, a geekz blog egyik tagja, Olorin lehúzta Millar munkáját: Ez a comic az idei év amerikai termésének eddigi legnagyobb szégyenfoltja, és ha valaki alul akarja még múlni, annak nagyon keményen kell dolgoznia… bár Steve McNiven képei szokásosan szépek, összességében, köszönhetően a katasztrofális forgatókönyvnek is, túlságosan kiszámítottak és hidegek – a profizmus, az nagyon sugárzik belőlük, de a szív, a lélek, az nincs sehol. Borzalom. Még WC-papírnak sem tudom ajánlani.
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
Hát pedig így elsőre elég jól hangzik.
Olorin mindent lehúz, ami Miller. Nagyon személyesen utálja.
@0gre: Akkor rendben van 🙂
Az nem jelenti, hogy jó ok nélkül, még ha az “utálat” kissé erős kifejezés/érzés is.
Amúgy mi a francér nem Ellis meg Ennis meg Morrison munkáit kapják föl ennyire Hollywoodban, ha már torkon ragadták a divatot?
@damoqles: Én személy szerint nagyon szeretem a munkáit. Csak van egyfajta stílusa, ami nem mindenkinek jön be. Még Olórin is bevallotta “a profizmus, az nagyon sugárzik belőlük” az utóbbi pedig, hogy “de a szív, a lélek, az nincs sehol.” az meg már személyes vélemény. Valaki vagy tud azonosulni egy képregény szereplőivel, vagy nem szereti azt.
Nem csak a karakterekkel való azonosuláson múlik, hogy mennyire tudjuk értékelni. Millarnál engem a történet lecserélése zavar megalomán pozőrségre, ami néha ugyan többé-kevésbé bejön neki (Kick-Ass), de egyre unalmasabb.
Mondjuk az érdekes, hogy valaki lehúz egy képregényt és szégyenfoltnak titulál mikor még ki se jött a 4 részes mini 2 befejező része, de nem baj. Az első rész tény, hogy nem volt a legerősebb, a másodiknál már javulás tapasztalható, úgyhogy ez mint szégyenfolt, elég röhejes.
Talán azért Millar képregényeit választják, mert szerintem a sztorik könnyen “forgathatóak”, mint film. Költségvetésileg nem kerülnek sokba, kellően véres, humoros, mondhatjuk stúdió szemmel, filmként is tuti siker.
@JBuchananB: @damoqles: Ja, meg mondjuk Ellis vagy Ennis egyes munkái lehet X kategóriás besorolást kapna 😀 Az meg nem éri meg a stúdióknak. A Kick Assből is kivágták a nagyon durva részeket.
Olórin írásait mindig érdekes olvasni :D:D
A film meg… jöhet. Ameddig elém nem kerül, úgyse tudom meg, igaza volt-e, vagy sem.