Az 1019 Entertainment szerezte be Dean R. Koontz Frankenstein regényeinek a megfilmesítési jogait. A könyvekben az őrült tudós, Victor Frankenstein a mai, modern New Orleansban él és tevékenykedik, sikeres és ismert üzletember. Koontz 6 részt tervez írni a témában, ebből már három meg is jelenet, a negyedik idén lát napvilágot, a következő két rész 2011-ben és 2012-ben kerül a boltok polcaira. Az első két felvonás már magyarul is kapható A tékozló fiú és Az éj városa címmel.
A tékozló fiú tartalma: Deucalion a rejtélyes, tetovált szemfényvesztő évszázadok óta járja a világot, miközben rettenetes titok nyomasztja. Nem anya szülte és nem is Isten teremtette, hanem egy ember, az őrült Frankenstein, akit mindenki mással együtt ő is rég halottnak hisz. A mai New Orleansben a régi lángok ismét fellobbannak, a hajdani rémtörténet alakjai ismét az élő emberek között mozognak. Nem csupán Frankenstein teremtménye maradt életben, de maga a tébolyult tudós is. Él, alkot, új terveket sző, és Victor Helios néven, a legmodernebb technikával teremti az Új Faj egyedeit, hogy velük váltsa valóra eddigi legeszelősebb tervét.Senki sem állíthatja meg Victort. Senki, talán csak egy cinikus nyomozónő, és a társa, valamint Frankenstein legelső teremtménye: a tékozló fiú. (wikipedia)
Az éj városa tartalma: Mary Shelley legendás regényének alakjáról kiderült, hogy nem pusztán a képzelet szülötte. Victor Frankenstein, az őrült tudós életben maradt, és még mindig alkot – ezúttal New Orleans-ban. Zsenialitását és a modern kor tudományának eredményeit felhasználva kifejlesztette az Új Fajt. Teremtőnek képzeli magát, és a tartályban tenyésztett, beprogramozott agyú neonemberekkel akarja magához ragadni a világ irányítását. A folyamat elindult. Frankenstein gyilkosai sorra végeznek a város befolyásos politikusaival, hivatalnokaival, egyházi vezetőivel. A megölt emberek helyére replikánsok kerülnek, akik feltétel nélküli engedelmességgel tartoznak teremtőjüknek. Folyik a neonemberek előállítása: már több ezer lélegzik, él és tevékenykedik a városban. Az ördögi tervet csupán hárman akadályozhatják meg: egy nyomozónő és a társa, valamint Frankenstein első teremtménye, aki ismét alkotója ellen fordul. A háború elkezdődött. (wikipedia)
Hollywoodban ismét rátaláltak Frankensteinre, nem ez az egyetlen betervezett film, jön a Bruce Campbell vs. Frankenstein, a Frankenstein menyasszonya feldolgozás, ezen kívül érkezik az I, Frankenstein képregényfilm is. Oh, és a 87-es Monster Squad horror-vígjáték remake is befut majd valamikor.
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
A sztori az eléggé sablonos, meg persze 100%, hogy vígjátékot fognak belőle csinálni….
ahogy ismerem Koontz munkásságát, rakott bele pár csavart a vén róka. az írót egyébként sokan hasonlítgatják Stephen Kinghez, szerintem kevésbé kiforrott, de nem rossz író.
@Shyllard: elég nagy baj lenne, ha vígjáték lenne belőle, mert Koontz könyveire minden mondható, csak nem az, hogy vicces 🙂
kell nekünk megin egy frankie ? NEM 😀
@a8zoli: de 🙂