Véget ért a The Chicago Code sorozat, Jason Clarke viszont nem maradt meló nélkül. Leszerződött A nagy Gatsby filmadaptációjára, amiben George Wilstont keltheti életre. Wilson feleségét Isla Fisher játssza, a nőnek viszonya lesz Tom Buchanannel, őt Joel Edgeron alakítja. Jay Gatsby Leonardo DiCaprio lesz, a rendezést Buz Luhrmann vállalta el, aki ősszel hozzá is láthat a forgatáshoz.
“Bűnügyi történethez hasonlóan lüktető cselekményű regény az első világháború idején egymástól elsodródott s később tragikus körülmények között találkozó szerelmesekről. A kitűnő sztori, a tárgyilagosan előadott tragédia azonban nem egyszerű bűnügyi történet. A húszas évek Amerikájának talmi varázsa csillog e regényben: a titokzatos milliomos lampionos kerti estélyei a tengerparti luxusvillában, a mólóvégi zöld fény üzenete a víz felett a romantikus álmok, illúziók szimbóluma, az “amerikai álom” kábulata, végül a keserű ébredés a csúnya halál a keményöklűek felülmaradását, az álom végleges csődjét jelképezi. Az amerikai “elveszett nemzedék” egyik legnagyobb írójának hibátlan remekműve ez a regény.” -írja a moly.hu A nagy Gatsby regényről.




Ahogy várható volt J.J. Abrams Super 8 sci-fije szerezte meg az első helyet. A rendező és Steven Spielberg, a producer azt mondogatta, hogy a 70-es, 80-as évek űrlényes filmjei előtt akarnak tisztelegni a produkcióval, így azok is felkaphatták a fejüket, akik ezeken az alkotásokon nőtt fel. Ehhez képest nem hozott túl sokat a konyhára az alkotás, pedig véget ért a suli, kitört a vakáció. Vagy az emberek már nem kíváncsiak minőségi alienes filmre? Kicsit megrettenhettek az elmúlt időszak földönkívülis (Skyline-Battle Los Angeles) művei után? A befolyt 37 millió dollár mindenesetre nem rossz, főleg, hogy csak 50 millióból hozták tető alá a Super 8-at. No igen, vannak még Hollywoodban, akik tudnak spórolni és nem kell 200 millió, hogy látványos filmet kreáljanak. Az imdb-n 8,1-en áll, sőt a Rotten Tomatoes-on 82 %-os az átlaga, ha elterjed a jó híre, akkor jó eséllyel juthat nagy magasságokba pénzügyi fronton.

1989 környékén Stan Lee és Chris Claremont James Cameronnal és a Carolcoval egyeztetett egy X-Men mozifilmmel kapcsolatban. Aztán Cameron inkább a Pókemberen kezdett dolgozni, a Carolco pedig csődbe ment, így a jogok visszaszálltak a Marvelre. 1992-ben a Columbiánál kopogtattak, ahol nem érdekelt senkit a terv, ám a Fox Kids csatornán olyan nagy nézettséggel futott az animációs sorozat, hogy a Fox beszerezte a megfilmesítési jogokat. 1994-ben Andrew Kevin Walkert bízták meg azzal, hogy írja meg a forgatókönyvet. Walker verziójában X professzor felkéri Rozsomákot, hogy csatlakozzon az X-Menhez, aminek ekkor Küklopsz, Jean Grey, Jégember, Bestia és Angyal a tagjai. A Testvériséget Magneto, Kardfog, Varangy és Haspók alkották, akik megpróbálták New York felett átvenni az uralmat. Az X-Men természetesen közbelép, de van egyéb gondjuk is a jó mutánsoknak, mivel Henry Peter Gyrich és Bolivar Trask három Sentinel robottal megtámadja őket. A szkript nagy figyelmet fordított Rozsomák és Küklopsz rivalizálására és az is helyet kapott benne, hogy Magneto okozta a csernoboli katasztrófát. Ezen kívül láthattuk volna az X-Coptert és a Veszélyszobát is.