Berlinben az European Film Marketen már hozzá is láttak a Machete Kills reklámozásához. Robert Rodriguez áprilisban lát hozzá a Machete folytatásának a forgatásához, Danny Trejo ezúttal Mexikóban harcolhat egy drogbáró ellen.

Berlinben az European Film Marketen már hozzá is láttak a Machete Kills reklámozásához. Robert Rodriguez áprilisban lát hozzá a Machete folytatásának a forgatásához, Danny Trejo ezúttal Mexikóban harcolhat egy drogbáró ellen.

Steve Carell és Keira Knightley játsszák a főszerepet ebben az alkotásban. A történetről eddig ez derült ki: E egy hatalmas aszteroida közeleg a Föld felé és nagyon úgy fest a helyzet, hogy be fog csapódni. Carrell karaktere egy autóban üldögél feleségével, mikor a rádió bemondja, hogy az utolsó kísérlet is kudarcot vallott a közelgő veszély megállítására. A férfi felesége egyszerűen magára hagyja ezekben a nehéz percekben, ám a szomszédja (Knightley) átad neki egy levelet, amelyet véletlenül hozzá kézbesítettek. Egykori gimis szerelme írt, aki az utolsó órákat vele szeretné eltölteni. A szomszéd felajánlja, hogy elviszi a nő házához, viszont az út alatt közöttük is kialakul a románc.

Jonathan Liebesman, a Föld inváziója – Csata: Los Angeles (Battle: Los Angeles) próbálja élvezhetővé tenni a Titánok harca (Clash of the Titans) folytatását. A forgatókönyvön Dan Mazerau és David Johnson dolgozott, előbbi még újoncnak számít a szakmában, utóbbi pedig A lány és a farkas (Red Riding Hood) szkriptjét szállította le.

Ismét kifut a Titanic, 3D-ben süllyed el, de a jéghegynek való ütközés előtt még Leonardo DiCaprio és Kate Winslet romantikázhat a fedélzeten. Állítólag olyan nagy az érdeklődés a film iránt, hogy összeomlott néhány jegyelővásárlásra alkalmas honlap.
Békével jöttek. Na persze. Február 11-én levetítik a Berlini Filmfesztiválon és kiderül, hogy a Holdra költöző, majd 2018-ban visszatérő nácik valóban oltári nagy szórakoztató baromság vagy szóra sem érdemes B kategóriás erőltetett humorú vacak.

Vajon a Red Lights-ban a Robert De Niro által játszott fickó valóban médium vagy csak egy ügyes csaló? Sigourney Weaverrel, Cillian Murphyvel és Elizabeth Olsennel kereshetjük a magyarázatot, remélhetőleg Rodrigo Cortes rendező nem lövi le idő előtt a poént. A Sundance-en már bemutatták, az imdb-n néhány tucat szavazat után 8,2-en áll, a Rotten Tomatoes-on négy kritikából három negatív.

Alex Tuis alkotta meg az alábbi képeket, látható köztük Vasember, Pókember és Thor is. A különbség csupán annyi, hogy nem a filmekben látott színész feszít. “Mindig is azt szerettem volna, ha láthatnék egy Marvel szuperhős filmet. Most már vannak Pókember és X-Men filmek, láthattuk Thort, és jön a Bosszúállók film. Csak éppen nem azok szerepelnek benne, akikről álmodoztam. Remélem tetszeni fog mindenkinek a közkedvelt karaktereknek az új megközelítése.”

Juan Carlos Fresnadillo több ígéretes projektettel is kapcsolatba került, de a Bioshock jégre került, a Holló reboottól búcsút vett, talán a Hegylakó remake-ből lesz valami. Persze ha az Intruderst csúnyán a földbe döngöli a kritika és anyagi bukta is lesz, akkor a halhatatlanok harcának a bemutatását is könnyen másra bízhatja a stúdió. Az Intruders előzetes erre látható, két szálon fut a cselekmény. Két gyermeket esténként meglátogat egy félelmetes, arctalan lény.

Nicolas Winding Refn Az elátkozott várossal (Pusher) szerzett hírnevet magának, a dán krimi nemzetközileg is szép elismeréseket szerzett. Ilyenkor mi szokott jönni? Természetesen a remake, mert arra szükség van. Az új változat mögött Refn is ott állt producerként, a rendezői térfélről pedig a spanyol Luis Prieto osztogathatta az utasításokat.
A cselekmény Londonban játszódik, egy Frank nevű drogdíler tevékenységébe kapunk betekintést. A fickó rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz, végül tetemes adósságot halmoz fel és még barátai is hátat fordítanak neki.
Érdekességképpen említem meg, hogy nem ez az egyetlen remake, 2010-ben napvilágot látott az indiai változat is.

Néhány vázlat látott napvilágot a John Carter filmhez kapcsolódóan, majd egy új posztert is szemrevételezhettek, végül egy tv spotot is megtekinthettek. Edgar Rice Burroughs regényéből Andrew Stanton készített 3D-s filmet, főhősnek Taylor Kitsch-t tették meg.


Jonathane Levine az Fifti-Fifti (50/50) dramedy után egy zomromkommal, azaz egy zombi romantikus vígjátékkal érkezik. Furcsa, de ha az Alkonyatban lehetett vámpíros lamúr, akkor itt miért ne. Nicholas Hoult egy élőholtat formál meg, aki beleszeret a Teresa Palmer által játszott hölgybe, miután felzabálta a csaj barátjának az agyát.

Timur Bekmambetov vezénylete alatt készül egy film, amiben Lincoln elnök vámpírokra vadászik. Na ez nem az a produkció, az Asylum újabb művéről van szó, ebben Lincoln nem vérszívókra, hanem konföderációs zombikat írt. A forgatás éppen most zajlik Savannah-ban, ami valakinek nem nagyon tetszik, mivel a stáb kapott egy fenyegető e-mailt. Az illető átokkal fenyegeti a rendezőt, ha tovább tovább folytatja a munkálatokat. (Nem tudom, hogy süllyedhet-e valaki annál mélyebbre, ha az Asylumnál dolgozik. )
