Valahol az Universal falai között most elmorzsolnak néhány könnycseppet. Miért is nem hagyták, hogy Andy Muschietti úgy valósítsa meg A múmiát (The Mummy), ahogyan ő szeretné. Most talán úsznának a pénzben. De az Az (It) projekt csak jól járt, hogy a direktor lelépett és megcsinálta Stephen King klasszikus regényének filmváltozatát. Lehetett sejteni, hogy szépen fog hozni a konyhára. Már az első előzetes rekordot döntött, amit egy nap alatt 197 millióan néztek meg, köröket vert az addigi csúcstartó Halálos iramban 8-ra (Fate of the Furious). Aztán jöttek az előrejelzések, óvatos 50-60 milliós nyitányt jósoltak Amerikában. Hét elején a napnál is világosabb volt, hogy ennél többet fog kasszírozni, hiszen rendkívül nagy volt a jegyrendelések száma. Ráadásul a kritikusok is keblükre ölelték a filmet. Szóval azért lehet King műveiből jó alkotást készíteni! (És most a Setét toronyra (Dark Tower) és a Cellre nézek vádlón!)
51 millió dollárt gyűjtött be pénteken, ami után bő 100 millió feletti bevétel folyt be a kasszákba. Lazán kenterbe verte az R kategóriás horrorok startját. Az élen eddig a Paranormal Activity 3 52.5 milliója állt. És hát könnyen maga mögé fogja utasítani a legjobb R kategóriás horror által elért amerikai eredményét is. Az ördögűző (The Exorcist) áll az élen 232.9 millióval, amihez azért hozzá kell tenni, hogy a 70-es években volt a bemutatója. A második a Get Out 175.4 millióval, a harmadik az Ideglelés (Blair Witch Project) 140.5 millióval. Ó és az eddig legjobb R-es besorolású nyitány a Deadpool 132.4 milliója.
A horror árnyékában szinte el is tűnt a másik bemutató, az Újra otthon (Home Again) vígjáték. Reese Witherspoonnak nem jött jól ez a bukta, a legutóbbi próbálkozása a műfajban a Csábítunk és védünk (Hot Pursuit) volt, amely gyengén indított. És a színésznő új filmje is leszerepelt. Eléggé rossz kritikákat kapott és a nézők sem kedvelték. De öröm az ürömben, hogy legalább nem került sokba.
Amerikai hétvégi top 10 becsült eredmény, az adatok a boxofficemojo-ról vannak.
|
Cím |
Hétvégi bevétel |
Eddigi bevétel |
Változás %-ban |
Büdzsé |
|
Az |
117.15 |
117.15 |
– |
35 |
|
Újra otthon |
9.02 |
9.02 |
– |
15 |
|
Sokkal több, mint testőr |
4.85 |
64.89 |
– 54.0 |
30 |
|
Annabelle: A teremtés |
4.00 |
96.26 |
– 46.7 |
15 |
|
Wind River |
3.21 |
25.00 |
– 48,5 |
11 |
|
Balerina |
2.50 |
15.87 |
– 48,4 |
35 |
|
Pókember: Hazatérés |
2.01 |
327.87 |
– 45.3 |
175 |
|
Dunkirk |
1.95 |
183.11 |
-55.4 |
100 |
|
Logan Lucky |
1.82 |
25.22 |
– 58.6 |
29 |
|
Emoji-film |
1.06 |
82.51 |
– 57.0 |
50 |
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
Ma néztem a filmet és mit mondjak,kellemeset csalódtam benne. 🙂 Sajnos ez is eltért a könyvtől,de nem vészes. a színészek jól játszották a szerepet,karakterek ki voltak dolgozva.
A bohóc is jó volt,itt jobban megmutatta magát,de azért Timet nem lehet überelni 🙂
A film egyik jelenetében feltűnik az eredeti bohóc is,de nem mondom meg,hol van. 🙂
Viszont több véres jelenetet vártam,de csak egy volt ami jó volt..talán lesz bővített kiadása is.
Várom a következő részt.
Nálam 10/8-as a film.
Jó kis film volt, gyerekek jól jàtszottak, rosszabbra szàmitottam. Bill előtt le a kalappal. Kivàncsian várom a 2. Részt, jó pàr nyitott kérdést kell lezàrni.