2

Steve McQueen duplán

Nem is oly rég jelentették be, hogy filmet készítenek a Steve McQueen: Portrait of an American Rebel könyvből, a produkció producerei Michael Cerenzie and Christine Peters lesznek, a történet pedig McQueen hollywoodi karrierjét mutatná be, ami a Valaki ott fenn szeret engem drámával kezdődött.

Kevin Kasha pedig a My Husban, My Friend könyv megfilmesítési jogait szerezte meg, ezt McQueen volt felesége, Neile McQueen Toffel írta és házasságuk 16 évét mutatja be, a boldogító igen a pár 1956-ban mondták ki és 1972-ben váltak el, egy évre rá McQueen elvette Ali MacGraw színésznőt.

Még egyik leendő filmnek sincs rendezője vagy főszereplője (akárcsak a Pillangó remake-nek, amelynek eredetijében McQueen szerepelt). Nem tudom melyik alkotás lesz az érdekesebb, valószínűleg nem hagyják ki a sztár autómániáját sem, mielőtt még Hollywood felé fordult volna versenyezgetett, később is jutott a filmekben néhány üldözéses jelenet számára.

A színészt jelölték Oscarra és többször Golden-Globe-ra, de egyszer sem nyert, ettől függetlenül korának legnagyobb sztárja volt, olyan filmekben szerepelt, mint a Bullit, A hét mesterlövész, A szökés vagy a Pokoli torony.

2 komment

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Biztosra megyünk *