0

Pereskedés a Dungeons & Dragons jogai miatt

dungeonsanddragonsMúlt héten a Warner a Sweetpea Entertainmenttel közösen bejelentette, hogy megcsinálják a Dungeons & Dragons remake-jét. A hírre felkapta a fejét a Hasbro is, bevonultak a bíróságra, hogy megakadályozzák a film elkészülését. Állításuk szerint a jogok visszakerültek hozzájuk és mellesleg saját D&D projektükön dolgoznak az Universalnál.

A Sweetpea nem érti a Hasbro követelését, hiszen náluk vannak a megfilmesítési jogok a 90-es évektől kezdve, amibe beletartoznak a folytatások és a remake-ek is. “Mindez nem más, mint egy arcátlan opportunizmus a a Hasbro részéről, a tárgyalást és a jogi eljárás célja csupán annyi, hogy a mi filmünk később jöhessen ki.” – mondta Courtney Solomon producer, aki reméli, hogy gyorsan és szakszerűen lezajlik a tárgyalás és elhárul minden akadály a film megvalósítása elől. Mindehhez Patricia Glaser annyit tett hozzá, hogy a Hasbro egy klasszikus hollywoodi trükkhöz folyamodott.

24

Cameron pert nyert

The Black Eyed Peas Launch The Samsung 3D LED TV - ArrivalsGerald Morawski 2011-ben perelte be James Cameront, mondván, hogy a 2,8 milliárd dolláros 3D-s világsikere, az Avatar az ő ötletein alapszik. Állítása szerint 1991-ben felkereste a rendezőt, előadta a Guardians of Eden ötletét, sőt még rajzokat is készített hozzá. Cameron nem tagadta, hogy ismeri az úriembert, anno 5.000 dollárt fizetett neki, de elmondása szerint egy teljesen más, eddig meg nem valósult projektről volt szó.

A los angeles-i bíróság ma kimondta, hogy Cameron nem lopta el Morawski ötletét. A rendező iskolás kora alakítgatta az Avatar sztoriját, be is nyújtott egy 45 oldalas nyilatkozatot (alább olvasható), hogy miképp és hogyan építette fel magában a filmet.

“Eléggé sajnálatos, hogy ebben az üzletágban ha valaki sikeres filmet készít néhány ember előlép a homályból azt állítva, hogy az ő elképzeléseiket használták fel hozzá. Az Avatar az én legszemélyesebb filmem, évtizedek óta rajzolgattam és vázlatokat készítettem. Örvendetes, hogy a tisztelt bíróság átlátott Mr. Morawski hazugságain.” – mondta a rendező.

Olvasd tovább

4

A bíróság nem engedi bemutatni az Age of the Hobbits Asylum filmet

Előfordul, hogy valaki a bíróságon próbálja megakadályozni, hogy bemutassanak egy filmet, de ennek vége általában az, hogy a felek megegyeznek és közleménnyel tudatják a világgal, hogy ők tulajdonképpen nagyon szeretik egymást. Az Asylum több alkalommal is kihúzta a gyufát, legutóbb az Universal perelte őket a Csatahajó (Battleship) miatt, aminek az lett a vége, hogy a gagyigyár az American Battleship címet American Warshipre változtatta. Bizonyára így is szépen kerestek.

A mozikban futó megaköltségvetésű alkotásokra irányuló figyelmet kihasználó cég folyamatosan minden évben jelentkezik néhány olcsó koppintással. Decemberben a Hobbit árnyékában próbáltak volna ténykedni az Age of the Hobbits-szal, de vesztükre a Warner is a bíróság elé cibálta a készítőket. Az Asylum azzal próbált védekezni, hogy ők csak a 9 évvel ezelőtti indonéziai ásatásokon talált előember Homo Floresiensisnek a “hétköznapi” elnevezését használták fel, ami nem más, mint a “Hobbits”, azaz a hobbitok.

A kissé nevetséges magyarázat nem hatotta meg a bíróságot és megakadályozták, hogy az Asylum “gyermeke” napvilágot lásson, így a holnapra időzített bemutató elmarad. A hivatalos indoklás szerint a néző könnyedén összekeverheti a terméket. És most nézzük meg az előzetest. Vajon ki az, aki elhiszi erről, hogy ez Peter Jackson filmje? Sebaj, az Asylum készülhet január 28-ára, akkor lesz a következő tárgyalás és kiderül, hogy mi lesz a filmjük sorsa.

 

1

Perlik az Indiana Jones IV-et a kristálykoponya miatt

Dr. Jaime Awe, a Belize Régészeti Intézet vezetője beperelte a Lucasfilmet, a Disney-t és a Paramountot, mivel az Indiana Jones negyedik részben fontos szerepet kapott a kristálykoponya és szerinte ehhez az ő engedélyét kellett volna kérni.

A Lucasfilm soha nem kérte és nem is kapott engedélyt arra, hogy a Mitchell-Hedges koponya másolatot felhasználják a filmhez. Ezidáig Belize nem részesült a film által termelt haszonból. – sérelmezi Awe.

Három kristálykoponyát Londonban, Párizsban és Washingtonban őriznek. Viszont a 20-as években Belize-ben is volt egy, amelyet a F.A. Mitchell-Hedges kincsvadász örökbefogadott lánya talált egy oltárban, miközben régi templomokat vizsgáltak. A 30-as években az értékes koponyát illegálisan kivitték az országból és azóta is jó pénzt keresnek vele, hogy mutogatják. Awe-nek ez sem tetszett, ezért beperelte a családot is, úgy véli, hogy a család örököseinek vissza kell szolgáltatniuk a tárgyat.

0

Stephen Baldwin is adócsaló

Letartóztatták Stephen Baldwint, mivel “elfelejtette” befizetni az adót. Erre odaát felettébb kényesek, tudna erről mesélni Wesley Snipes is. A színész jó ideje nem tartja be a törvényt, már 2008 óta tartozik New York államnak, összesen 350.000 dollárt kellene volna 4 év alatt leszurkolnia. Ha bűnösnek találják, akár 4 évet letöltendőt is kaphat.

Ezekben a nehéz időkben, amikor Rockland Megye és New York Állam komoly költségvetési hiánnyal küszködik különösképpen figyelünk arra, hogy a tehetős állampolgárok biztosan befizessék az adójukat és ne csaljanak – mondta az ügyész.

Baldwin a 80-as évek végén és a 90-es évek elején játszott néhány jobb filmben (Közönséges bűnözők, Háborús fenevad, Édeshármas), de testvérei közül Alec és William sokkal felkapottabb voltak nála. Idén beperelte Kevin Costnert, mivel pénzt fektetett cégébe és sokat bukott rajta.