A Pixar több mint 20 éve megkerülhetetlen az animációsfilm-készítésben. Könnyed történetmesélés, leleményes cselekményszövés és érzelmi hitelesség – a Pixar filmjei a kreativitás legjobb példái. Olyan közönségsikerek fűződnek a stúdió nevéhez, mint a Toy Story-trilógia, a Szörny Rt., a Némó nyomában, A hihetetlen család vagy a WALL-E, amelyek együttesen 30 Oscar-díjat is begyűjtöttek. Ed Catmull, a Pixar társalapítója és elnöke és a Disney Animation elnöke felfedi a cég hagyományokkal szembeforduló elveit és módszereit, amelyeknek alapelem a kreatív folyamat védelmezése. Elsőként nyújt betekintést a cég működésébe: megtudhatjuk, miként zajlanak a stúdió megbeszélései és a filmek bemutató utáni kiértékelései, valamint az Agytröszt ülései, ahol a filmtörténet számos sikeres alkotása formálódott. A Kreativitás Rt. azoknak a vezetőknek szól, akik beosztottaikkal együttműködve új csúcsokat akarnak meghódítani, ám haszonnal forgathatja bárki, aki eredetiségre törekszik.
„Sokan próbálták már szabályokba foglalni és kategorizálni az inspirációt és a kreativitást. Ed Catmull szerint a kreativitás nemcsak a rengeteg ötletről szól, hanem épp annyira fontos az emberek közötti együttműködés is. Ez a könyv azoknak szól, akik nem akarnak a saját fejlődésünk útjába állni, és kreatívan szeretnék ötvözni a művészetet, az üzletet és az innovációt.” (George Lucas) (Forrás)
Ed Catmull, Amy Wallace: Kreativitás Rt. – Az inspiráció útjában álló nehézségek leküzdése a Pixar módszerével, HVG Könyvek, 344 oldal, 2016, 4200 Ft
- Heti streaming-premierek - 2021. március 05.
- UIP hírek - 2021. március 01.
- Heti streaming-premierek - 2021. február 25.
- Könyvajánló – A Netflix-sztori - 2021. február 24.
- Heti streaming-premierek - 2021. február 18.
- Heti streaming-premierek - 2021. február 11.
- Könyvajánló – Egy galaxissal odébb - 2021. február 10.
- Heti streaming-premierek - 2021. február 05.
- UIP hírek - 2021. február 01.
- Heti streaming-premierek - 2021. január 28.
Végigolvastam, valóban meglepően színvonalas kiadvány, messze több, mint egy sima, felszínes “menedzserkönyv.” Sok kulisszatitok van benne a stúdió életéről, az animációs filmtechnika fejlődéséről és a Pixar mint stúdió sorsáról, emberi kapcsolatokról is.
Azért a Lassetert is utolérő zaklatási botrány kissé árnyalja azt a rózsaszín képet, amit Catmull rajzol a cégről…