Filmek körül mindig is voltak titkolózások, ha valaki ki is szivárogtatott ezekről valamit, azt páros lábbal kergették el a környékről, a visszatérési utat leaknázták, a kaput pedig szögesdróttal zárták le előtte és a többi kíváncsi szem elől. Na de ilyen hatalmas nagy rejtély nem sok filmet övezett még, mint JJ Abrams legújabb gyermekét. Benne van a pakliban hogy ez végül senkit sem érdekel már a végén, de a filmet körülvevő sűrű homály és pár ügyesen elejtett információ hatására mindenki rákapott a mézesmadzagra. Először nem volt a filmnek címe, majd megjelent a plakát is, rajta a Szabadság-szobor figyelő feje nélkül. Majd tudni lehetett arról is, hogy egy bestia cincálja szét New Yorkot, de kézikamerás lesz az egész film, az egyik szereplő szemszögén keresztül láthatjuk a történéseket majd, aki folyamatosan veszi az eseményeket Egyre több embert kezdett érdekelni a mű, az interneten keringeni kezdtek rajzok, amik megmutatták az egyes embereket elképzelését a szörnyről.
Partyval kezdődik film, az egyik srác előléptetését ünneplik. Nem tart soká a banzáj, mivel történik egy kisebb földrengés, megnézik mi folyik az után, hát elszáguld mellettük a Szabadság-szobor feje, amitől nem nyugszik meg senki. Bin Laden helyett azonban egy nagyranőtt parazitaszörny-valami teszi tiszeletét New Yorkban, kicsit átrendezi a város arculatát.. Elkezdődik a vég nélküli menekülés, miközben a katonaság megkezdi a maratoni csatáját a sebezhetetlen kreatúra ellen.
„Ha ezt a videót látod, akkor meghaltam” – mondja a kamerába a főszereplő, akit nem is látunk, csak ha leteszi a kamerát vagy letörli a lencséről a rácsapódott vért. Ő cipeli a kamerát, csak ilyen jelenetek vannak, az ő szemszögén keresztül láthatjuk mi is történik. Abrams új alapokra helyezte a szörnyes-katasztrófás filmeket. Kiderült nem kell 100 millió dollár egy olyan filmhez, amiben letarolják a várost és még a hegynyi méretű csúf lény is megtalálható, sőt még a filmzenét is mellőzték, csak zajok vannak.
A Cloverfield az eddigi legsikeresebb januári bevételt tudhatja maga mögött. Bejött a hype, a marketing, az interneten terjedő sok filmhez kapcsolódó dolog. Be is jelentették egyből a második részt, bár nem tudom tudnak e legközelebb is valami hasonlót véghezvinni, a bevétel erősen csökken, örülhetnek majd, ha meglesz a 80 millió odahaza, ami ilyen nyitás után elég tré.
Hogy elindul-e egy ilyen kézikamerás trend? Nem hiszem, a Blair Witch Project is hasonló alapokon nyugodott, giga sikere lett, mégse ömlött ránk a kézikamerás filmdivat.
A film végén még elüldögélhetünk a székbe, hisz a kamera rángatózott folyton (mint aminek kötelező), így némi szédülés vagy efféle előfordulhat,eközben elmerenghetünk azon, mi lett volna ha rendesen, nem rángatózva forgatták volna le ezt a filmet, esetleg hagyományosan megrendezve. Talán lesz ilyen verzió a DVD-n?
Értékelés: 80 %
Valentin napra tökéletes, van benne romantikus szál is 🙂
Előállítási költség: 25 millió dollár
Eddigi amerikai bevétel: 76,4 M $
Eddigi összbevétel:133 M $
- SZÜNET - 2017. október 02.
- Box Office: Tom Cruise visszafogottan indított - 2017. október 01.
- Kristen Stewart lehet Charlie egyik angyala - 2017. szeptember 30.
- 2019-ben jön a Men in Black spin off - 2017. szeptember 30.
- Never Here előzetes - 2017. szeptember 29.
- Sorozat lesz a Rendes fickókból - 2017. szeptember 29.
- Apavadászat előzetes - 2017. szeptember 28.
- Acts of Vengeance előzetes – Banderas bosszút áll - 2017. szeptember 28.
- Jonathan Levine rendezheti az Amerikába jöttem 2-t - 2017. szeptember 28.
- Scorsese és DiCaprio vinné vászonra Roosevelt életét - 2017. szeptember 28.
Ez az a film, amit nem fogok megnézni – engem baromira idegesít a kézikamerázás.
Pedig jó film, engem sem nyűgözött le a Blair Witch Project, sőt kifejezetten rossz volt, de ez megtettea magáét:)
Hát rángatozás nélkül szerintem sokat vesztene a hangulatábol.
Féltem hogy le lesz huzva, de örülök hogy nem 🙂
Megnéztem, nekem baromira bejött. A kézikamera cseppet sem idegesített, sőt. tetszett a megváltozott nézőpont.
jól kezdődik az év, a Rambo után itt a Cloverfield, csak így tovább. De remélem még sikerül ezeket is “felümúni”:)
A REC-re én is kíváncsi lennék, csak jókat olvastam róla.